Leadskampanje for Elverum Håndball
Vi har hatt gleden av å jobbe med Elverum Håndball for å styrke deres bedriftsnettverk gjennom Leadskampanjer. Målet var klart: tiltrekke seg nye partnere og skape verdifulle forbindelser. Resultatet? En fullspekket møtekalender for Kalle Björkman og en rekke nye, spennende samarbeid!
– Denne kampanjen har vært helt gull for oss. Vi fikk inn 37 henvendelser, og seks av dem er allerede blitt partnere i nettverket. Flere av bedriftene er vi fortsatt i dialog med, mens noen har vi valgt å takke nei til på grunn av eksklusivitet eller at bransjen allerede er godt dekket i nettverket.
Det å ringe folk som faktisk er nysgjerrige på nettverket, gjør jobben både enklere og morsommere.
Jeg har fått pratet med mange bedrifter jeg ellers aldri ville kommet i kontakt med – Kalle Björkman, Markedssjef
Hva er en CoreCom Leadskampanje?
En CoreCom Leadskampanje handler om å gjøre det enkelt for potensielle kunder eller samarbeidspartnere å vise interesse – og enkelt for deg å følge opp.
Prosessen starter med en tydelig og engasjerende film som viser frem ditt produkt, tjeneste eller konsept på en måte som skaper tillit og nysgjerrighet. Deretter setter vi opp en målrettet annonse – i dette tilfellet på Facebook – med en klar oppfordring til handling, for eksempel å fylle ut et skjema med kontaktinformasjon.
Når interessentene sender inn sin informasjon, blir de automatisk registrert som leads. For Elverum Håndball betydde dette at personer som ønsket å vite mer om bedriftsnettverket, enkelt kunne legge igjen sin kontaktinfo for å bli ringt opp av Kalle Björkman. Resultatet? Mange varme leads, direkte dialog med relevante bedrifter og en møtekalender som ble fylt opp på kort tid.
Treffsikker kommunikasjon som skaper handling
For å skape en kampanje som virkelig traff målgruppen, tok vi utgangspunkt i to hovedelementer: å formidle verdien av Elverum Håndballs bedriftsnettverk og å senke terskelen for å melde interesse.
Vi startet med å produsere en film fra nettverkstreffet i januar, hvor over 120 bedrifter var til stede.
Filmen viste både den unike atmosfæren, det sterke engasjementet og de konkrete fordelene ved å være med i nettverket. Vi lot eksisterende partnere selv fortelle hvorfor samarbeidet er verdifullt – et autentisk og troverdig budskap som bygger tillit.
Deretter ble filmen brukt som kjernen i en målrettet annonsekampanje, hvor budskapet og oppfordringen til handling var tydelig: Vil du bli en del av Norges beste bedriftsnettverk? Legg igjen kontaktinfo så tar Kalle Björkman kontakt.
La oss hjelpe deg salgsleads
Vi i CoreCom Digitalbyrå hjelper deg gjerne med å utvikle effektive leadskampanjer som gir målbare resultater. Ta kontakt med oss i dag for en uforpliktende prat!
- Åsa Graff Ignell
- Digital rådgiver
- Send e-post
- 40 63 46 76